2023.gada kalnu nometne ir noslēgusies, sasniegta Shareck virsotne 3122m

Eiropas galējais ziemeļu punkts Nordkinn ir sasniegts!

23.jūnijs 2022.gads - 8 Nūjo vesels dalībnieki atstāja savu pēdu nospiedumus Eiropas galējā ziemeļu punktā Norvēģijā.

Bildes šeit2020. gada pārgājiens: Lāča taka Somijā 5.-12.septembris - tehniskais apraksts

Nūjo vesels komanda 8 dalībnieku sastāvā 7.septembra rītā no slēpošanas ciemata Ruka devās uz Lielās Lāča takas sākumpunktu Hautajarvi - plkst. 9:00 ar iepriekšējās dienas vakarā ciematā pieteikto taxi busu (108 eur, ceļā 40 min), kas atbrauca paņemt mūs no mājiņas, kurā uzturējāmies vienu nakti pirms iziešanas un arī palikām vienu nakti pēc atnākšanas (divas rezervācijas - pirms un pēc).

1.diena - 10:00 - 17:00, Hautajarvi - Taivalkongas. Dienas trases garums 19km. Pirmo nakti naktsmītņu vietā guļam teltīs, jo mājiņa maza, tumša un vietu vairs nebija. Novirzoties no takas (ir norādes), var iet uz nākamo mājiņu, bet nav garantijas, ka tur būtu vietas, un papildus km pirmajā dienā nav pa spēkam, pie kam nākamajā dienā tie būtu jānāk atpakaļ, lai tiktu atkal uz takas. Ieteiktu izbraukt no Rukas agrāk un paiet pa taku vēl 4 km uz priekšu - līdz nākošai naktsmītņu vietai, kur ir skaistāki skati un labāka ūdens piekļuves vieta, mājiņas gan tur nav, bet telti uzcelt ir ideāli. Šajā dienā vēl noejam papildus 1,2km apllīti, jo apskatām Oulankas kanjonu, kur ieturam garāku atpūtas pauzi. 

2.diena - 8:15 - 16:30, Taivalkongas - Jussinkamppa. Dienas trases garums 24km, guļam mājiņā. Ir vērts iziet agri no rīta, lai tiktu šajā mājiņā - liela 20 vietīga mājiņa ļoti skaistā vietā, ezera krastā. Jārēķinās, ka ap plkst. sešiem brīvu vietu mājiņā vairs var nebūt.

3.diena - 7:45 - 15:00, Jussinkamppa - Porontimajoni. Dienas trases garums 22km, guļam mājiņā. Lai arī dienas mērķi sasniedzām agri, nākošā naktsmītņu vieta ir pārāk tālu, lai ar smagajām somām un 3.dienas nogurumu ietu vēl papildus km. Sadalāmies pa divām mājiņām, jo katrā ir tikai 5 vietas. Viena no divām mājiņām atrodas uz pāļiem virs upes (parasti naktsmītņu vietās ir viena mājiņa).

4.diena - 6:40 - 13:00, Porontimajoni - Ruka. Dienas trases garums 15km. Kalnains, ļoti skaists posms. Ierodamies Rukā laimīgi par paveikto! Iesaku pēdējai dienai neatstāt vairāk par 15 km, jo posms ir grūts - augšā un lejā, kāpumi un kritumi diezgan stāvi, ņemot vērā nesamo smagumu.

P.S. Uz takas nav paredzēts uzsliet telti jebkurā vietā - tam ir ierīkotas naktsmītņu vietas ar mājiņām (10-20 cilvēkiem uz koka lāviņas) vai koka zemām nojumītēm (4-5 cilvēkiem). Ja paliek nojumē, tad to var pārvērst par nosacīti slēgtu telpu ar ~10m garu striķi un plēvi, ko ar knaģīšiem pieknaģē pie novilktā striķa (protams, tas ir papildus smagums, kas jānes līdzi). Visas apmetnes vietas ir ūdens tuvumā, ko izmantojām vakara tējai un vārot vakariņas, arī kā dzeramo ūdeni.

Pa ceļam ir divas, gandrīz blakus esošas, ūdens ņemšanas vietas - otrās dienas sākumā -  Oulankas kempingā un Oulankas vizitoru centrā. Mēs dzērām nevārītu upes ūdeni un nekādi veselības traucējumi nebija.

Atkritumu izmešanas vietas ir pirms Oulankas kempinga (otrās dienas sākums) un trešajā dienā. Tualetes (tīras, bet bez papīra) ir katrā apmetnes vietā.

Par uzturu - 8 cilvēkiem, gatavojām 4,7l  GSI 633g smagā katlā uz 228g smaga Kovea dubultdegļa. Līdzi bija trīs  Kovea 450g gāzes baloni. Izlietojām 1 gāzes balonu un no otra pavisam nedaudz, jo sanāca izmantot pie mājiņām esošās plītiņas ar tur esošu gāzi. Kopā mums bija 3 brokastis un 3 vakariņas uz takas. Brokastīs vārījām tikai ūdeni kafijai un ar ko apliet katram savus putras graudus. Vakariņas kopīgas - ņemamais sadalīts uz visiem: katru vakaru uz visiem 3 meža gaļas konservi (450g katrs) ar makaroniem, griķiem vai kartupeļu biezputru, klāt marinēti gurķi, vienu vakaru grauzām Ķīnas kāposta lapas. Saldajā - šokolāde. Pa dienu katrs pats parūpējās par savām uzkodām - batoniņi, riekstiņi, speķmaizītes.

Komandas fotogrāfs: Aija Dzeņkovski

Bildes šeit.