Nometnes
     

2021. gada Ziemeļu nometne - Polārais loks - Eiropas galējais ziemeļu punkts Nordkinn jūnija beigas vai jūlija sākums

 • 8 ekspedīcijas dalībnieki kādā rītā no Tallinas vai iespējams no Rīgas prāmis dodas uz Helsinkiem, lai uzsāktu ceļu uz Eiropas galējo ziemeļu punktu;
 • pirmā nakts aiz Rovaniemi - Polārā loka dabas taku parkā Vikakongā;
 • pirmā diena Rovaniemi ciemos pie Santa Klaus;
 • vēl viena nakts Polārā loka dabas taku parkā;
 • otrā diena ceļš uz Mehamnu, nakšņojam kempingā pie Davvi Siida un beidzot būs duša;
 • trešā diena sākam ceļu uz Nordkinn, nakšņojam Barenca jūras krastā tūkstoš zvaigžņu viesnīcā, kur sagaidām Līgo dienas rītu;
 • ceturtā diena - Līgo vakars Kjollefjordā kempingā pie Davvi Siida;
 • piektā diena - Finnkirka;
 • sestā diena - Slettnes bāka, kur nakšņojam istabiņās;
 • septītā diena - ceļā uz Helsinkiem;
 • astotā diena - prāmis Helsinki - Tallina vai Rīga.

Nakšņojam teltīs, gatavojam paši!

2020. gada pārgājiens: Lāča taka Somijā 5.-12.septembris - tehniskais apraksts

Nūjo vesels komanda 8 dalībnieku sastāvā 7.septembra rītā no slēpošanas ciemata Ruka devās uz Lielās Lāča takas sākumpunktu Hautajarvi plkst. 9:00 ar iepriekšējās dienas vakarā ciematā pieteikto taxi busu (108 eur, ceļā 40 min), kas atbrauc paņemt mūs no mājiņas, kurā uzturamies vienu nakti pirms iziešanas un arī paliksim vienu nakti pēc atnākšanas (divas rezervācijas - pirms un pēc).

1.diena - 10:00 - 17:00, Hautajarvi - Taivalkongas. Dienas trases garums 19km, guļam teltīs. Mājiņa maza, tumša, vietu vairs nebija. Novirzoties no takas, var iet uz nākamo mājiņu, bet nav garantijas, ka tur būtu vietas, un papildus km pirmajā dienā nav pa spēkam. Ieteiktu izbraukt no Rukas agrāk un paiet pa taku vēl 4 km uz priekšu - līdz nākošai telts vietai, kur ir skaistāki skati un labāka ūdens piekļuves vieta, mājiņas gan tur nav. Šajā dienā noejam papildus 1,2km apllīti, jo apskatām Oulankas kanjonu, kur ieturam garāku atpūtas pauzi. 

2.diena - 8:15 - 16:30, Taivalkongas - Jussinkamppa. Dienas trases garums 24km, guļam mājiņā. Ir vērts iziet agri no rīta, lai tiktu šajā mājiņā - liela 20 vietīga mājiņa ļoti skaistā vietā, ezera krastā. Jārēķinās, ka ap plkst. sešiem brīvu vietu mājiņā vairs var nebūt.

3.diena - 7:45 - 15:00, Jussinkamppa - Porontimajoni. Dienas trases garums 22km, guļam mājiņā. Lai arī dienas mērķi sasniedzām agri, nākošā nakts mītnes vieta ir pārāk tālu, lai ar smagajām somām un 3.dienas nogurumu ietu vēl papildus km. Sadalāmies pa divām mājiņām, jo katrā ir tikai 5 vietas. Viena no divām mājiņām atrodas uz pāļiem virs upes. (parasti nakts mītnes vietās ir viena mājiņa).

4.diena - 6:40 - 13:00, Porontimajoni - Ruka. Dienas trases garums 15km. Kalnains, ļoti skaists posms. Ierodamies Rukā laimīgi par paveikto! Iesaku pēdējai dienai neatstāt vairāk par 15 km, jo posms ir grūts - augšā un lejā, kāpumi un kritumi diezgan stāvi, ņemot vērā nesamo smagumu.

P.S. Uz takas nav paredzēts uzsliet telti jebkurā vietā - tam ir ierīkotas vietas ar mājiņām (10-20 vietas uz koka lāviņas) vai koka zemām nojumītēm (4-5 cilvēkiem). Ja paliek nojumē, tad to var pārvērst par slēgtu telpu ar 10m striķi un plēvi, ko ar knaģīšiem pieknaģē pie novilktā striķa (protams, tas ir papildus smagums, kas jānes līdzi). Visas apmetnes vietas ir ūdens tuvumā, ko izmantojām vakara tējai un vārot vakariņas, arī kā dzeramo ūdeni.

Pa ceļam ir divas, gandrīz blakus esošas, ūdens ņemšanas vietas - otrās dienas sākumā -  Oulankas kempingā un Oulankas vizitoru centrā. Mēs dzērām nevārītu upes ūdeni un nekādi veselības traucējumi nebija.

Atkritumu izmešanas vietas ir pirms Oulankas kempinga (otrās dienas sākums) un trešajā dienā. Tualetes (tīras, bet bez papīra) ir katrā apmetnes vietā.

Par uzturu - 8 cilvēkiem, gatavojām 4,7l  GSI 633g smagā katlā uz 228g smaga Kovea dubultdegli. Līdzi bija trīs  Kovea 450g gāzes baloni. Izlietojām 1 gāzes balonu un no otra pavisam nedaudz, jo izmantojām pie mājiņām esošās plītiņas ar tur esošu gāzi. Kopā mums bija 3 brokastis un 3 vakariņas uz takas. Brokastīs vārījām tikai ūdeni kafijai un ar ko apliet katram savus putras graudus. Vakariņas kopīgas - ņemamais sadalīts uz visiem: katru vakaru uz visiem 3 meža gaļas konservi (450g katrs) ar makaroniem, griķiem vai kartupeļu biezputru, klāt marinēti gurķi, vienu vakaru grauzām Ķīnas kāposta lapas. Saldajā - šokolāde. Pa dienu katrs pats parūpējās par savām uzkodām - batoniņi, riekstiņi, speķmaizītes.

Komandas fotogrāfs: Aija Dzeņkovski

Bildes šeit.

Nūjo vesels © 2014-2020                     

 .