Līdzpaņemtais

Šeit var uzzināt par tām lietām, kam obligāti jābūt mūsu kalnu nometņu dalībnieka ceļojuma somā:

  1. Pase, kura ir derīga vēl vismaz 3 mēnešus vai Latvijas republikas personas apliecība - ID karte.
  2. EVAK karte, kas bez maksas ir saņemama Nacionālajā veselības dienestā: www.vmnvd.gov.lv
  3. Pastāvīgi lietojamie medikamenti, ja tādi ir, ko ir nozīmējis ārsts.
  4. Ērti un ievalkāti apavi. Apaviem ir jābūt piemērotiem staigāšanai kalnos, tas nozīmē, ar rievotu zoli, kas neslīd uz akmeņiem arī lietainā laikā. Tiem nav jābūt trekinga zābakiem, pietiek ar pārgājiena apaviem. Kaut gan trekinga zābaki ir ļoti labi kalnos, kur takas ir akmeņainas. Izvēle pašu ziņā!
  5. Mugursoma, ko katru dienu ņemam līdzi kalnos - tajā vienmēr līdzi ūdens dzeršanai (kalnos var lietot krāna ūdeni, jābūt piemērotai pudelei), lietus plēvīte un kāds našķis enerģijai (šokolāde vai enerģijas batoniņš vai riekstiņi vai aptiekā nopērkamās baltās apaļās glikozes tabletes ar C vitamīnu). Ļoti ērtas ir dzeršanas sistēmas, bet nav obligāti. Kalnos bieži var izmantot strautu ūdeni.
  6. Apģērbam jābūt gan siltākām, gan vēsākām dienām. Kalnos augšā var būt arī 0 līdz +4 grādi C.
  7. Ieteikumi apģērbam: vējjaka un bikses - ērti un sportiski, kalnos ar šauriem džinsiem būs grūti, tādēļ izvēlamies sporta bikses. Zem vējjakas sporta šķiedras krekliņš, ja vēsāks laiks, tad vēl arī, tā saucamais, visusslānis siltumam (flīsis). Svarīgas ir labas zeķes, lai sporta apavos neveidotu sakrunkojumus un neuzberztu tulznas. Līdzi jābūt arī cepurei vai tuneļšallei (plāna), kā arī sporta cimdiņiem, lietus plēvītei.
  8. Telefons vienmēr uzlādēts un līdzi, vienmēr pārgājienā līdzi kalnu maršrutu apraksts!